NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

+48 22 295 01 75, +34 664 438 830

KategoriaCenaWyspy / Region

Teneryfa info

Największa i najbardziej w moim odczuciu malownicza wyspa z całego archipelagu wysp kanaryjskich. Zaczaruje każdego swoim pięknem, górzystością. Dla lubiących wspinaczki- znajduje się na niej najwyższy szczyt Hiszpanii, Pico del Teide (3718 m). Krajobraz jest tutaj niesłychanie różnorodny. Urwiste góry przeplatają się z ogrodami kwiatowymi i wypielęgnowanymi parkami. Łańcuch górki dzieli wyspę na dwie strefy klimatyczne.
- Południe o łagodniejszym nieco klimacie z piaszczystymi plażami i błękitnymi wodami zatoczek zachęcają do wylegiwania się na słońcu, północ natomiast to plaże żwirowe, często kamieniste. Regiony południa stanowią świetne miejsce dla miłośników słońca i sportów wodnych. Mimo stosunkowo małej powierzchni, ze względu na fakt, iż wyspa przecięta jest wysokimi górami, jej klimat jest bardzo zróżnicowany.
- w północnej części wyspy, w której panuje klimat wilgotny, występują liczne mgły i opady deszczu. Średnioroczna temperatura wynosi tu około 20°C. W części południowo – zachodniej mamy do czynienia z klimatem suchym. Temperatury wahają się tutaj w granicach 25°C, nie rzadko osiągając 30°C pozwalając zdobyć piękną opaleniznę. Dlatego będąc tam radzimy zwiedzić całą wyspę a nie siedzieć tylko w jednym miejscu.